Офіційний сайт КДНЗ №6 "Струмок" Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Травень 2021 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

«Соняшник»

Воспитатели:
Лозицька Елена Васильевна


Помощник воспитателя:
Громова Наталья Владимировна


Кто имеет право забирать ребенка из садика?
Могут ли родители поручить это старшим детям,
и как в этом случае должен действовать воспитатель?


КТО НЕСЕТ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА РЕБЕНКА?


У Законі України «Про дошкільну освіту» вказано, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. А заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Отже, відповідальність за безпеку дитини під час її перебування у навчальному закладі несе сам заклад.


ХТО МОЖЕ ЗАБИРАТИ ДИТИНУ З САДКА ТА ШКОЛИ, ОКРІМ БАТЬКІВ?


У Сімейному кодексі (ч.2 ст.151) йде мова про те, що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Тому, за потреби, дитину з навчального закладу можуть забирати інші особи.
У цьому випадку батьки мають написати на ім’я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи.


ЧИ МОЖУТЬ ДИТИНУ ЗАБИРАТИ СТАРШІ БРАТ ЧИ СЕСТРА?


Согласно ч.2 ст. 6 Семейного кодекса:
- дети до 14 лет считаются малолетними;
- дети от 14 до 18 лет считаются несовершеннолетними и имеют неполную гражданскую дееспособность.
Гражданская дееспособность - это способность лица своими действиями приобретать для себя гражданские права и самостоятельно их осуществлять, а также способность своими действиями создавать для себя гражданские обязанности, самостоятельно их выполнять и нести ответственность в случае их невыполнения.
В воспитании своих младших сестер и братьев имеют право участвовать
только взрослые лица (ст. 259 Семейного кодекса).
Итак, воспитатель не имеет права отпустить ребенка со старшим братом или сестрой, если они несовершеннолетние. Забирать из детского сада своих братьев и / или сестер имеет право только лицо, достигшее совершеннолетия.