Офіційний сайт КДНЗ №6 "Струмок" Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Квітень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Практичний психолог

Cнєгірьова Юлія Валеріївна

 

Освіта: вища

На посаді: з 2018 року

Педагогічний стаж: 18 років

 

Графік роботи вихователя-методиста КДНЗ №6 «Струмок»

 

Понеділок – п’ятниця: 8:00 – 16:30

Обідня перерва: 12:00 – 12:30 

Години прийому - зустріч з батьками:

П’ятниця – 8:00 – 10:00

15:00 – 16:30

  

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ


- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
- корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
- психологічний супровід обдарованих дітей;
- психологічний супровід новоприбулих дітей;
- визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.

 

Завдання психолога:

1.Здійснювати психолого-педагогічний супровід дітей , що потребують уваги психолога

2.Проводити корекційно - розвивальні заняття з розвитку пізнавальної та емоційно – вольової сфери дітей.

3.Сприяти повноцінному особистісному і інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі.

4.Забезпечувати індивідуальний підхід до кожної дитини на основі її психолого – педагогічного вивчення.

5.Сприяти психолого-педагогічній компетенції батьків та педагогів щодо психологічного розвитку дитини .

 

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ? 

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об"єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою ненормальність. Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.

Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Що роблять дитячі психологи?

Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?

Психодіагностика

Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об"єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам"яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.

Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам"ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.

Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така відома аксіома "Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків". І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об"єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

Наступним напрямком роботи є просвітницька: регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи.

 

ВАШ МАЛЮК ЙДЕ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

(поради психологів та педіатрів) 

Хоча в дитячий садок і приймають дітей більш раннього віку, найбільш сприятливим є вік між 3 і 5 роками. Як швидко адаптується Ваш малюк до колективу, залежить, багато в чому, від попередньої підготовки.

٭ Почніть готувати малюка заздалегідь: розширте коло спілкування дитини, заохочуйте його контакти з іншими дітьми під час прогулянок, відпочинку.

٭ Уважно відносьтеся до вибору дитячого садка. Заздалегідь познайомтеся з майбутніми вихователями малюка. Докладно розкажіть йому про дитячий садок, зводьте його туди на екскурсію, покажіть ігрову кімнату, познайомте з вихователями.

٭ Підтримаєте його психологічно. Скажіть дитині як сильно Ви їм пишаєтеся – адже він уже такий великий, що може сам знаходитися в дитячому садку. Підкреслюйте переваги перебування малюка в колективі, розповідайте, як весело і цікаво йому буде з іншими дітьми.

٭ Не показуйте дитині свого хвилювання щодо його надходження в дитячий сад, тому що Ваша тривога передається малюку. У цьому випадку в нього може сформуватися споконвічна установка на садок, як на щось тривожне і навіть небезпечне.

٭ Наблизьте домашній режим харчування до того, що буде в дитячому садку.У дошкільних установах, як правило, сніданок – 830, обід – у 1200 (для ясел) і в 1215 (для дітей 4-6 років), полуденок – у 1515. Оптимальний час для вечері – 1900. Перед сном дитині рекомендується друга легка вечеря, що може складатися з кефіру або молока. Для більшої точності погодьте графік годування малюка з графіком дитячого саду, куди Ви плануєте віддати свою дитину. Переводьте на новий режим харчування поступово, зрушуючи час годування на 10-15 хвилин. Починайте зміни в харчуванні за 2-3 місяця до того, як Ваш малюк відправиться до дитячого садка.