Новини
Свято Хліба в "Струмочку"
Щодня до нас приходить гість –
Рум’яний, теплий, свіжий
І називається він хліб,
Він наша перша їжа.
Звичайно, перша, головна,
Як сонце і повітря,
Хлібина ніжна і смачна
Пшенична або житня.
Імен багато має хліб,
Є гарні, є незвичні –
рогалик, торт, батон, пиріг
і паска й паляниця.
Ще бакалійник і калач,
Перепічка і піца.
«Хліб всьому голова», під цією назвою в дитсадку, 21 листопада, пройшло Свято Хліба. Мета цього заходу: розширити знання дітей про шлях хліба з поля до столу, довести до відома дітей, що хліб результат праці людей багатьох професій, збагатити знання про народні звичаї, що пов’язані з ним, виховувати повагу до праці хлібороба, прищеплювати дбайливе ставлення до хліба.
"Хліб — всьому голова" всім відоме українське прислів'я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе здорове життя народу нашої країни.
З давніх-давен у житті українців було і залишається на першому місці виховання з раннього дитинства дбайливого ставлення до хліба. Україна завжди була і є житницькою, хлібною країною, бо має багаті чорноземні ґрунти.
Хліб. Як тяжко його добувати! Згадаймо незабутнього Т. Шевченка:
А я стою, похилившись, думаю, гадаю.
Як то тяжко той насущний люди добувають...
А скільки чудових слів про хліб зберігає народ у своїй скарбниці — усній народній творчості! "Хліб — усьому голова", "Хліб — народне добро", "Ціна хлібу — життя".
Як пахне хліб? Ви знаєте, як пахне хліб?
Диханням косарів, вогнем гарячих діб,
Трудом і творчістю, людським гарячим потом,
Він пахне солодко, як пахнуть меду соти. –
Ніхто не забуде і голодомор на Україні. Тож нехай він, хліб, — совість наша — буде завжди лежати на столі; на вишитому рушнику, а нашою першою молитвою нехай буде хвала хлібу. Нехай на черствіє хліб, бо, як мовлять у народі, коли черствіє хліб, черствіє і душа, і совість.
Так буде все життя: хліб на столі.













Четвер, 21 Листопада 2019 12:31 | Переглядів: 28