Офіційний сайт КДНЗ №6 "Струмок" Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Квітень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Консультпункт вихователя-методиста

Ігри для ранкового кола

Ігрове ранкове коло в дитячому садку

Вдале ранкове коло – запорука гарного настрою до вечора. Спільна діяльність дарує позитивні емоції та згуртовуе дітей. Тож що робити, аби ранок був результативним і цікавим?

Приємне вітання

Хід:

Діти стоять кружка, обличчам усередину. Вихователь пропонує пригадати, як вони віталися минулого разу – обрали для однолітків приемні слова, що якнайліпше їх характеризують. Пояснює, як вони сьогодні вітатимуться: потрібно назвати дитину, що стоїть праворуч або ліворуч, на ім*я та додати якусь позитивну якість чи приємне слово, на кшалт: «Оленко, доброго ранку! У тебе приємна усмішка» або «Миколко, доброго ранку! Ти дуже сміливий!»

Привітання

Хід:

Дитина обирає тип вітання з однолітками та дорослими залежно від свого настрою. Якщо вона весела – вітається усмішкою; сумна – рухом голови вперед; бадьора – оплесками, стрибками; радісна – обіймами; спокійна – словами «доброго ранку» або «вітаю»; схвильована – тисне руку; збуджена – поцілунком тощо.

Павутинка вітання

Хід:

Для вправи знадобиться клубок товстих ниток. Діти силять кружка. Вихователь пропонує їм привітатися одне з одним за допомогою клубка ниток. Дитина тримає в руках частину нитки та прокочує клубок однолітку навпроти. При цьому промовляе приємні слова: «вітаю», «радий тебе бачити», «чудово, що ти прийшов» тощо. У результаті діти створять «павутинку привітань».

Знайомство

Хід:

Діти сидять або стоять кружка. Вихователь пропонує помінятися місцями тим, хто:

-має брата;

-має сестру;

-полюбляє мультфільми;

-полюбляє цукерки;

-має гарний настрій тощо.

СТВОРЮЄМО НАСТРІЙ

Радість

Хід:

Діти стоять кружка. Вихователь обходить коло дітей і промовляє вірш, діти виконують відповідні рухи:

Я по колу ходжу,

Про свій настрій розкажу.

Хто прийшов веселий,

Підстрибни, пострибай;

Руки вгору підіймай-підіймай.

Хто прийшов похмурий,

Присідай-присідай,

Сум свій швидко відпускай-відпускай.

Разом всі давайте скажем:

«Сміх та радість, йдіть до нас!

Радіймо всі в ранковий час!»

Дерево настрою

Хід:

Для вправи вихователь заздалегідь готує малюнок із деревом настрою та фломастери. Коли вранці діти приходять до садка, вихователь пропонує їм домалювати до дерева свій настрій. Якщо ранкова зустріч відбувається на свіжому повітрі, то вихователь вивішує малюнок на дерево. Якщо у приміщенні – то біля вікна. Вихователь пояснює, що це для того, щоб поганий настрій полетів із вітром, а гарний – прилетів.

Спробуй не сміятися

Хід:

Діти утворюють пари, які стоять кружка. Вихователь попереджає, що сміятися не можна. Кожний легенько бере за вухо свого сусіда праворуч; потім – за щоку, ніс, плече, підборіддя, чуб, коліно тощо. Відтак пари міняються. Той, хто засміявся, залишає коло. Мета учасників – розсмішити всіх і залишитися останнім. Головні умови гри – торкатися легенько, не спричиняти болю, дії мають звеселяти напарника.

СПІЛКУЄМОСЯ

 

SMS-повідомлення

Хід:

Діти сидять кружка, тримаються за руки. Вихователь починае гру словами: «Я посилаю SMS-повідомлення Іринці». Він тисне руку дитині поруч, та тисне руку наступної і так по колу, поки « SMS-повідомлення» не дійде до Іринки. Відтак Іринка повідосляє: «SMS-повідомлення отримала» (якщо рукостискання дійшло до неї) або «SMS-повідомлення не отримала» (якщо рукостискання «загубилося» по дорозі до неї). Головна умова гри – діяти швидко.

Огірок, картопля чи горіх

Хід:

Діти стоять кружка. Ведучий по черзі підходить до кожної дитини ззаду та заплущує їй долонями очі. Запитує: «Огірок, картопля чи горіх»

Дитина вибирає:

-огірок – підстрибни один разок;

-картопля – відкриваються ворота;

-горіх – на кого покажеш гріх.

Дитина вказує на однолітка. Вихователь іде до дитини, на яку показали. Вправа продовжується, доки всі діти не візьмуть участь.

Каштанчик

Хід:

Діти сидять на стільчиках півколом. Вихователь по чезрзі підходить до дітей та вдає, що кладе каштанчик їм у складені «човником» руки. Промовляє віршик:

Цей каштанчик молодець,

Що маленький бігунець.

З руки в руку скаче,

Ніхто його не бачить.

Де він зупиняеться,

Ніхто не здогадається.

У кого в руках опиняється каштанчик, той намагається вибігти за мотузку, а інші його ловлять.

Комета

Хід:

Діти стоять або сидять кружка. Обирають ведучого – це Комета. Комета рухається по колу і промовляє віршик:

Я найшвидшв Комета,

Я лечу, лечу, лечу.

Хочеш мандрувать зі мною?

Я візьму тебе з собою!

Комета підходить до одного з дітей, звертаеться до нього. Якщо дитина відповідае «так», то далі вони рухаються разом, одне за одним – Комета і її хвіст. Вправу виконують, доки всі діти не стануть хвостом Комети.

Природні стихії

Хід:

За сигналом вихователя діти виконують вправи-імітації:

-сонце – утворюють коло;

-земля – присідають;

-повітря – піднімають руки вгору та розхитуються;

-вода – знаходять собі пару.

Середа, 17 Лютого 2021 15:38 | Переглядів: 9