Офіційний сайт КДНЗ №6 "Струмок" Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Квітень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Консультпункт вихователя-методиста

ЗБІРКА ІНТЕРАКТИВНИХ ІГОР

 

 

 

 

ПОГРАЙМОСЯ РАЗОМ

 

ІНТЕРАКТИВНІ ІГРИ НА ЗАНЯТТЯХ ТА В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ НАДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ДІТЯМ РОЗВИВАТИ СВОЇ МОРАЛЬНІ ЯКОСТІ ТА ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ,ВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ З ОДНОЛІТКАМИ ТА ДОРОСЛИМИ; АКТИВІЗУЮТЬ ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ, УВАГУ, СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ, УЯВУ, ІНТУІЦІЮ, ОКОМІР, ШВИДКІСТЬ РЕАКЦІЇ; ВИХОВУЮТЬ ПОЧУТТЯ ВЗАЄМОДОПОМОГИ ТА СПІВПРАЦІ.

 
 

 

Казка, гра, фантазія – життєдайне джерело дитячого мислення, благородних почуттів та прагнень. (В. Сухомлинський).

ЧАРІВНИЙ СТІЛЕЦЬ

МЕТА:Розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; активізувати зв’язне мовлення;виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

МАТЕРІАЛ: Стілець ,який за допомогою дітей перетворюється на Чарівний(прикрашений кульками,квітами,метеликами,сердечками і т.д)

ХІД ГРИ:Перед початком гри розказати дітям про те, що Чарівний стілець уміє дарувати дітям добрі якості й, навпаки, віднімає в них все погане. Але щоб це побачити,потрібно дивитися чарівними очима на того, хто сидить на Чарівному стільці.

Діти стають у коло,в центрі якого стоїть Чарівний стілець. Діти йдуть по колу і співають:

Хто сьогодні найгарніший?

Хто із нас найщасливіший?

Ти з’явись, часу не гай!

На Чарівний стілець сідай!

Діти по черзі сідають на Чарівний стілець, і кожен по колу повинен сказати тому, хто сидить на Чарівному стільці ,що-небудь хороше, добре і приємне.

ФЕЯ ЛЮБОВІ

МЕТА: Розвивати моральні якості дитини та її творчі здібності, активізувати зв’язне мовлення,артистизм,фантазію, закріплювати навички користування кольоровими олівцями, фломастерами, пензлем та фарбами; виховувати почуття взаємодопомого та співпраці.

МАТЕРІАЛ: Чарівна паличка, папір,кольорові олівці, фломастери,фарби,пензлики.

ХІД ГРИ:Запропонувати дітям відповісти на запитання: «Що таке ЛЮБОВ?».Дитина,яка наведе найбільше прикладів перетворюється на Фею Любові, яка допоможе дітям дізнатися таємниці любові. Торкаючись дітей чарівною паличкою,Фея Любові , відкриває кожному таємницю любові і пропонує зобразити цю таємницю у своєму малюнку. За малюнками товаришів діти вгадують,яку таємницю любові відкрила Фея Любові тій чи іншій дитині.

СОНЯЧНІ ДІТИ

МЕТА: : Розвивати моральні якості дитини та її творчі здібності, активізувати зв’язне мовлення; уяву, фантазію; виховувати дружні стосунки та взаємоповагу.

МАТЕРІАЛ: Промінчики, «сонечко» (жовте коло).

ХІД ГРИ: Вихователь роздає дітям сонячні промінчики перетворюючи їх на сонячних дітей. Діти стають навколо «сонечка» і по черзі починають розповідати про свого товариша,який стоїть поруч,який він «сонячний» хлопчик чи дівчинка (Наприклад: «сонячний» хлопчик щирий, чуйний, хоробрий, відданий, товариський; «сонячна» дівчинка м’яка,ніжна,ласкава, чуйна,лагідна і т. д. І після цих слів кладе промінчик до сонечка. Після того ,як утворилося справжнє сонечко, запропонувати дітям «Сонячний хоровод».

ФЕЯ ДОБРОТИ

МЕТА:Розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; активізувати зв’язне мовлення, швидкість реакції,увагу; виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

МАТЕРІАЛ: Каблучка.

ХІД ГРИ:Діти стають у коло й витягують перед собою руки. Вихователь непомітно вкладає в долоньки однієї дитини каблучку і голосно каже : «Хто сьогодні найдобріший, виходь до мене найхудчіше!» Той, у кого каблучка, повинен вибігти в центр кола і перетворюється на Феєю Доброти.

Фея Доброти торкається кого-небудь із дітей каблучкою і говорить про нього щось хороше. Той, до кого доторкнулася Фея ,повинен сказати що-небудь хороше про свого сусіда, який, у свою чергу, говорить щось хороше наступній по колу дитині й т. д. Остання дитина в колі разом з Феєю повторює все хороше,що діти сказали одне одному.

ДОБРИЙ СТРУМОЧОК

МЕТА: Актуалізація емоцій,розвиток адекватних форм вияву емоцій,вчити розуміти стан іншого.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: квіточки,маска струмочка.

ХІД ГРИ: Діти стають у коло. Всі вони – квіти, один - струмочок. Кожна дитина розповідає струмочку про будь-яку образу,а струмочок має заспокоїти її. Наприклад: Квітка каже «Вітерець відірвав мою найкрасивішу пелюстку». Струмочок відповідає: «Не плач,я попрошу сонечка зігріти твої корінці,а дощик-напувати тебе краплинками і тоді у тебе виросте нова пелюсточка». Як тільки струмочок заспокоїть квітку,він стає у коло на її місце,а квіточка стає струмочком.

МОЇ БАЖАННЯ

МЕТА: Підвищувати самооцінку.

ХІД ГРИ: Діти сидять у колі та по черзі розповідають про свої бажання: «Мені подобається........».Вихователь наголошує дітям, що потрібно розповісти про свої бажання для того, щоб їх краще розуміли друзі, знайомі та рідні.

НОВЕНЬКА

МЕТА: Розвивати ініціативність та доброзичливість.

ХІД ГРИ: Дітям пропонується уявити, що до них у групу прийшла новенька дівчинка. Вона всього соромиться, мовчить, не грається. Завдання для дітей: подружитися з нею. Вихователь грає новеньку дитину, а діти показують, як можна розпочати спілкування з нею.

СЕРДЕЧКО ЧЕСНОСТІ

МЕТА: Виховувати почуття єдності,бажання дотримувати моральних норм.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: Сердечко, розділене на клітинки, фломастери.

ХІД ГРИ: Діти стають у коло й отримують по кольоровому фломастеру. Вихователь дає одному з дітей сердечко з картону «СЕРДЕЧКО ЧЕСНОСТІ»,розділене на клітинки за кількістю дітей у групі. Той хто отримав сердечко,розповідає про свій чесний вчинок,а потім зафарбовує клітинку на сердечку. Передає сердечко далі,іншій дитині. В результаті гри у групі народжується різнокольорове «СЕРДЕЧКО ЧЕСНОСТІ».

ДОБРИЙ ДОЩИК

МЕТА: Виховувати у дітей бажання робити добро ближньому;зміцнювати довірливі стосунки між дітьми і дорослими.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: Маска хмаринки,чашечка,грамзапис,пензлик.

ХІД ГРИ: Діти сідають у коло. Усі вони - «добрі дощові краплинки». У центрі - «Мама Хмара»,їй дається чашечка з «чарівною водою доброти». Вмикається весела музика,і всі «краплинки» танцюють,кружляють навколо «Мами Хмари». Коли мелодія обривається, всі завмирають, а «Мама Хмара» бризкає водою з чашечки по черзі на кожну дитину та запитує у них,кому вони допомогли. Після того,як усі «краплинки» повідомлять про свої добрі справи, «Мама Хмара» повинна повторити все,що розповіли їй «краплинки».

ТІНЬ

МЕТА: Розвивати спостережливість,внутрішню свободу.

ХІД ГРИ: Дорослий «мандрівник», дитина - «тінь».

Мандрівник іде через поле,а за ним,на два-три кроки позаду,його «тінь»,яка намагається скопіювати рухи мандрівника. Потім міняються ролями.

ДОБРИЙ ЛІСНИК

МЕТА: Виховувати у дітей бажання допомагати ближньому, розвивати уяву, створити атмосферу довіри.

ХІД ГРИ: Діти стають у коло. Усі вони-різні лісові мешканці. Одна дитина - «лісник». Кожна дитина по черзі називає себе і просить «лісника» їй допомогти у тій чи іншій ситуації. Наприклад: «Допоможи мені,мої гілочки зламані». «Лісник» підходить до дерева і жестами показує, як він йому допоможе. Інші діти повинні відгадати,що «лісник» зробив до деревця. Вони міняються ролями.(лісник і той ,кому він допомагав).

ПОПЕЛЮШКА

МЕТА: Розвивати комунікативні здібності,дрібну моторику,дружні стосунки,повагу одне до одного.

ОБЛАДНАННЯ: 3 тарілки,горох,квасоля.

ХІД ГРИ: Підгрупами. Ведучий змішує на столі докупи горох та квасолю. Гравці намагаються якнайшвидше розібрати їх на дві окремі купки. виграє той хто впорається з цим завданням найшвидше.

ВЕСЕЛИЙ М’ЯЧИК

МЕТА: Створити атмосферу довіри. Розвивати почуття єдності.

ОБЛАДНАННЯ: М’ячик.

ХІД ГРИ: Діти і дорослі стають у коло і під музичний супровід передають один одному м’ячик, промовляючи:

Ти котись веселий м’ячик,

Швидко-швидко по руках.

У кого веселий м’ячик,

Той танцює гопака.

У кого на останньому слові промови в руках буде м’ячик, той стає у центр кола і танцює.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

МЕТА:Створити атмосферу довіри,зняття напруженості.

ХІД ГРИ: (можна вдома з батьками,можна парами)Діти стоять в колі спинами один до одного. Роблять масаж один одному.

«Дощ»- постукують по спині кінчиками пальців.

«Град пішов» - сильніше постукують кінчиками пальців.

«Град та блискавка» - ребром долоні труть по спині.

«Тайфун» - кулачком не дуже сильно стукають по спині.

«Землетрус» - трясуть за плечі.

«Сонце» - м’яке погладжування по спині.

-А чи приємно вам було?(відповіді)

- Коли тобі зробили приємне, намагайся відповісти тим самим.

УСМІШКА ПО КОЛУ

МЕТА: Створити атмосферу довіри,зняття напруженості.

ХІД ГРИ: Діти стоять у колі . Ведучий повертає голову і усміхається тому хто стоїть поруч, беручи його за руку (передає йому посмішку). Той у свою чергу повертає голову до наступного учасника ,посміхається і теж бере за руку. І так триває доти, поки «посмішка» не повернеться до ведучого . За бажанням учасників можна заспівати пісню,або поводити хоровод.

ВЕСЕЛІ КЛОУНИ

МЕТА: Розвивати міміку,відчуття симпатії

ХІД ГРИ: Учасники розбиваються на пари. «Веселий клоун» намагається розсмішити «несміянок», за допомогою жестів міміки, інтонації. Потім міняються ролями.

ПРИВІТ

МЕТА: Забезпечення позитивної психологічної атмосфери в групі. Створити довірливі відчуття до партнера.

ХІД ГРИ: Дорослі, діти стають у пари й вітаються один з одним: долонями, колінами, носиками, щічками, спинками, пальчиками ніг, п’яточками, локтиками, лобиками і т.д.

НАСОС

МЕТА: Вчити відчувати й розуміти один одного. Розвивати злагоджену роботу в парах.

ХІД ГРИ: Дорослий зображує великий надувний м’яч (кульку) ,дитина – насос, що надуває м’яч. «М’яч» стоїть,опустивши руки,на напівзігнутих ногах,руки і шия розслаблені,голова опущена. Дитина - «насос» починає закачувати повітря,робити різні рухи руками,ніби натискає на насос. «М’яч» потроху надувається - дорослий потроху випрямляється,набирає повітря в щоки. Потім міняються ролями.

ДОБРА ТВАРИНА

МЕТА: Вчити відчувати один одного. Створити атмосферу довіри.

ХІД ГРИ: Учасники стають у коло беручись за руки. Ведучий говорить: «Ми одна велика добра тварина. Давайте послухаємо,як вона дихає!».

Усі прислухаються, починають разом дихати: вдихнули-крок уперед, видихнули-крок назад. (повторити декілька разів).

КВІТКА РАДОСТІ

МЕТА: Учити співпрацювати.

ХІД ГРИ: Кожна дитина отримує «пелюстку», на якій вона повинна намалювати зображення того, що дарує їй радість (квітка, сонечко, іграшка, мама, друг). Потім «пелюсточки» приєднуються до кружечка-утворюється «квіточка радості». Діти розглядають малюнки та розповідають, які малюнки їм сподобалися і чому.

СНІЖКИ

МЕТА: Психом’язово розслабитися, розвивати уяву.

ХІД ГРИ: Діти кидаються уявними «сніжками» (нахили тулуба, рухи руками). Повторити декілька разів.

АПЛОДИСМЕНТИ ПО КОЛУ

МЕТА: Розвивати чуття довіри,єдності,поваги до думки інших.

ХІД ГРИ: «Всі ми з вами заслуговуємо на аплодисменти, бо ми хороші». Всі стають у коло. Один розпочинає:підходить до когось із дітей,дивиться йому в очі та дарує йому свої аплодисменти. Потім вони в двох підходять до іншого учасника,стають перед ним та аплодують йому. Потім вже в трьох обирають наступного претендента на овації. Кожен раз той, кому аплодували, має право обрати наступного. Таким чином,гра продовжується,а овації стають все голоснішими. «Отак всі й отримали аплодисменти. Молодці.»

ВЕСЕЛІ ЗВІРЯТА

МЕТА:Створювати пихоемоційний комфорт.

ХІД ГРИ: Дітям пропонується привітатися, як «веселі котики» - торкаючись плечима одне до одного та говорячи : «мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» - торкаючись ступнями та говорячи6 «гав-гав-гав», як «веселі ведмедики» - торкаючись спинами, тручись одне об одного і т.д.

ЗАГУБИЛАСЬ ДИТИНА

МЕТА: Виховувати позитивне ставлення до самого себе та до інших.

ХІД ГРИ: Діти стають у коло. Вихователь, імітуючи радіо, голосно промовляє: «Увага! Увага! Загубилась п’ятирічна дитина,невисока на зріст, із довгим темним волоссям,завжди весела, привітна добра, охайна...» (називати тільки позитивні якості та риси дитини). Діти повинні відгадати , про кого йдеться,потім поаплодувати цій дитині.

ФОТОГРАФІЯ

МЕТА: Створити атмосферу довіри. Розвивати пам’ять , спостережливість.

ХІД ГРИ: Грають у парах. Ведучий приймає якусь не рухому позу і говорить : «Увага! Знімаю!».Треба відтворити позу, що побачив. Потім міняються ролями.

АРТТЕРАПІЯ

МЕТА:Закріплювати вміння спілкуватися із папером; виховувати повагу; розвивати уяву.

ХІД ГРИ: Діти об’єднуються у пари. Кожна пара отримує великий аркуш паперу. Одна дитина за допомогою зубної щітки бризкає на папір з лівого боку різними фарбами, а друга з правого боку. Потім аркуш складається навпіл і промокується. Після цього аркуш розкривається, діти розглядають свій спільний малюнок та вигадують до нього назву.

ТАНЕЦЬ НАСТРОЮ

МЕТА: Розвивати вміння передавати свої почуття за допомогою рухів.

ХІД ГРИ:Дітям пропонується потанцювати під веселу музику.

ЩЕДРІ ЗІРОЧКИ

МЕТА: Закріпити правила поведінки щедрої людини. Розвивати повагу до інших.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: зірочки,чарівна паличка.

ХІД ГРИ: Усі діти - « щедрі зірочки». Під музику вони кружляють у зірковому хороводі. Музика обривається, всі «зірочки» завмирають. Вихователь торкається однієї з них чарівною паличкою, вона розповідає про те які подарунки і для кого вона приготувала. Тільки-но «зіронька» розповіла про свій дарунок, вона оживає та починає знову кружляти у хороводі. Гра триває доти, поки всі «зіроньки» не оживуть.

ЧАРІВНИЙ КЛУБОЧОК

МЕТА: Розвивати комунікативні навички.

ОБЛАДНАННЯ: Клубок ниток.

ХІД ГРИ: Всі стоять у колі,передають один одному клубок так,щоб у тих, хто вже тримав клубок, залишилася нитка. Передаючи клубок потрібно щось сказати чи побажати хороше тому , кому передаєш його. Коли клубок повертається до ведучого, всі натягують спільну нитку, закривають очі, уявляючи, що всі вони складають єдине ціле, що кожен з них важлива частина цього цілого. За бажанням можна заспівати разом пісню,або поводити хоровод.

ЗБИРАЧІ

МЕТА: Розвиток комунікативних навичок.

ОБЛАДНАННЯ: Багато дрібних іграшок,магнітофон,запис енергійної музики.

ХІД ГРИ:Гравці розбиваються парами, беруться за руки. За сигналом кожна пара двома вільними руками повинна зібрати якомога більше іграшок. На кінець гри підраховується кількість зібраних іграшок.

МОЇ СИЛЬНІ СТОРОНИ

МЕТА: Виховувати позитивне ставлення до самого себе та до інших.

ХІД ГРИ: Діти сідають у коло. Кожна дитина повинна розповісти по черзі про себе, про те, що вона в собі цінує, що вона любить, що дає їй сили бути впевненою, розумною, сильною. Важливо, щоб дитина не критикувала себе, свої помилки і недоліки, а позитивно думала про себе. Якщо комусь із дітей важко розповісти про себе, можна запропонувати дітям розповісти про неї або вихователеві розповісти про позитивні сторони поведінки дитини.

БУДЬ УВАЖНИМ

МЕТА: Розвивати саморегуляцію.

ХІД ГРИ: Вихователь пропонує дітям йти по колу одне за одним. Коли він плесне у долоні 1 раз, потрібно зупинитись та завмерти, як «лелеки» стоячи на одній нозі.,розвівши руки в сторони; коли плесне двічі-стрибати, як «жабки»; тричі-продовжити ходьбу.

ДРАКОН

МЕТА: Розвивати відчуття єдності.

ХІД ГРИ: Діти шикуються в ряд,тримаючи за плечі один одного. Перший учасник - «голова», останній «хвіст». «Голова» повинна зловити «хвіст», «тіло» дракона нерозривне. Тільки-но «голова» зловила «хвіст» - вона сама стає «хвостом».

ЗАЧАРОВАНІ ДІТИ

МЕТА: Розвивати уяву.

ХІД ГРИ: Діти уявляють себе «зачарованими». Вони не можуть говорити і на всі запитання відповідають жестами та мімікою. Наприклад, показують, де знаходяться речі у кімнаті. тощо.

ПОКЛИЧ ЛАГІДНО

МЕТА: Виховувати доброзичливість до інших.

ХІД ГРИ: Діти стоять у колі. Одна дитина стоїть у центрі кола. Вона починає кликати іншу дитину, лагідно називаючи її ім’я та кидаючи їй декілька разів м’яч. Потім перша дитина запитує: «Я грались з тобою, а з ким хочеш гратись ти?». І так по черзі.

МОРСЬКІ ХВИЛІ

МЕТА: Вміння розслаблятися, розвивати уяву,закріплення звука (ш)

ХІД ГРИ: Діти тримають руки перед собою,уявляють,що руки це хвилі на морі. На морі тихо, спокійно-рухи рук повільні,промовляють звук (ш). Шторм-швидкі рухи рук, хвилі підіймаються над головою, голосно промовляють звук (ш). Море заспокоїлося - рухи спокійні, тихе промовляння звука (ш).

СЛІПИЙ ПОВОДИР

МЕТА: Зміцнення довірливих стосунків між дорослими та дітьми.

ХІД ГРИ: Діти та дорослі стають у пари. Один - «сліпий», інший – «поводир», він проводить «сліпого» через перешкоди. Потім міняються ролями.( Обговорення того, що відчували учасники.)

МІЙ ДРУГ

МЕТА: Вчити дітей розуміти такі поняття як «друг», «дружити»; прищеплювати доброзичливе ставлення; учити уважно ставитись одне до одного; виховувати чуйність.

ОБЛАДНАННЯ: М’ячик.

ХІД ГРИ: Етична бесіда «Кого ми називаємо другом?».Риси справжнього друга: добрий,вірний, ніколи не образить;не залишить у біді, прийде на допомогу; завжди вислухає, підтримає.

ВІДГАДАЙ

МЕТА: Виховувати доброзичливість.

ХІД ГРИ: Діти сидять у колі. В-ль запитує: «Відгадайте, що подобається друзям у вашому сусіді ліворуч?» Діти вголос відповідають, називають найкращі якості, закріплюють поняття «друг», «справжня дружба».

ЧАРІВНА КУЛЬКА

МЕТА:Розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; активізувати зв’язне мовлення; виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

ОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛ: Велика надувна кулька.

ХІД ГРИ: 1)Вихователь кидає кульку дітям, той хто зловить кульку ,повинен сказати «чарівні слова», та повернути кульку назад.

2)Той хто спіймає кульку, повинен сказати «чарівні слова» і кинути кульку іншій дитині і т.д.,поки кулька не повернеться до вихователя.

ЕМОЦІЇ

НАШІ ЕМОЦІЇ

МЕТА: Закріпити знання дітей про емоції; Учити передавати свій стан за допомогою міміки і жестів; учити розуміти поведінку інших та власну, її наслідки; виховувати оптимістичний погляд на життя та доброзичливість, почуття єдності.

ОБЛАДНАННЯ: Піктограми емоцій, зображення дітей із різними емоціями, великий аркуш паперу з кишеньками для невеликих малюнків, невеликі аркуші паперу, фломастери, олівці.

ПІКТОГРАМИ

МЕТА: Розвивати міміку.

ХІД ГРИ:Запропонувати дітям розглянути піктограми із зображенням різних емоцій. Діти показують за допомогою міміки почуття страху, суму, радості, злості,здивування. Пояснити, що почуття які були передані,називаються «емоціями».

СКЛАДИ КАРТИНКУ

МЕТА: Розширювати уявлення про радість; розвивати взаємодії.

ХІД ГРИ: Діти об’єднуються у дві групи. Кожна група повинна з частинок скласти картинку, на якій зображена весела дитина. Потім діти передають почуття радості за допомогою міміки та дякують одне одному за співпрацю.

ЗНАЙДИ ПАРУ

МЕТА: Закріпити знання про емоції.

ХІД ГРИ: Діти отримують піктограми,до яких вони повинні дібрати зображення дітей із відповідними емоціями на обличчі.

ПЕРЕДАЧА ПОЧУТТІВ

МЕТА: Закріпити знання дітей про емоції; Учити передавати свій стан за допомогою міміки і жестів; учити розуміти поведінку інших та власну, її наслідки; виховувати оптимістичний погляд на життя та доброзичливість, почуття єдності.

ХІД ГРИ: Усі стають у шеренгу, перший повертається до другого і передає йому мімікою почут­тя (радість, гнів, сум, подив тощо), другий має передати наступному це саме почуття. В останнього запитують, яке почуття він отри­мав, і порівнюють з тим, яке почуття було передано спочатку і як кожний розумів отримане ним почуття. (Невербальне спілкування)

 

 

 

Вівторок, 24 Листопада 2020 10:26 | Переглядів: 28