Офіційний сайт КДНЗ №6 "Струмок" Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Квітень 2021 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Інструктор з фізичної культури

 Кравцова Світлана Анатоліївна

 

Освіта: неповна вища

 

Звання: вихователь-методист

 

Педагогічний стаж: 23 роки

 

Особистий блог інструктора з фізкультури: https://zdorovodetihome.wordpress.com/

 

 

«Я не боюся ще і ще раз повторити: турбота про здоров’я – це
найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості
дітей залежить і їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток,
міцність знань, віра в свої сили»

В.О.Сухомлинський

 

«Цілісний розвиток дитини як особистості – головна мета модернізації дошкільної освіти на сучасному етапі розвитку держави, а це, зокрема, передбачає турботу про здоров’я дошкільника – стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, психічний комфорт, позитивне самопочуття, спокій, рівновагу, задоволення, а не лише відсутність хвороби і фізичних вад».

Турбота про фізичне здоров’я дитини дошкільного віку завжди була і залишається одним із пріоритетів педагогічної роботи. Більшість дошкільнят зазнає дефіциту руху, діти є недостатньо загартованими, характеризують низькою витривалістю. Тому система організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми у нашому дошкільному навчальному закладі є дуже важливою для формування основ здорового способу життя, зменшення захворюваності самих вихованців та виховання стійкого інтересу до активної рухової діяльності протягом дня у дошкільному закладі.

Систематичне оздоровлення організму дитини тренує його адаптаційно-пристосувальні механізми, сприяє підвищенню опірності до несприятливих умов у тому числі метеорологічних чинників, а також сприяє врівноваженню процесів в центральній нервовій системі, вдосконалює її регулювальну функцію, що підвищує працездатність вихованців та позитивно відображається на їх поведінці.

Основою системи фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах є руховий режим, як сукупність різних засобів та організаційних форм роботи з дітьми у достатньому обсязі.

Фізичне виховання дошкільнят – організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури. Його пріоритетні завдання – формування, збереження, зміцнення та відновлення здоров’я дітей через комплекс фізкультурно-оздоровчих заходів. Заняття з фізичної культури, ранкова, гігієнічна, коригувальна гімнастики, фізкультурні хвилинки, динамічні паузи, рухливі ігри, спортивні вправи та ігри, піші переходи, спортивні вечори розваг та свята, дні здоров’я тощо, - усе це становить структуру фізичного виховання.

Дуже важливо надавати процесу фізичного виховання оздоровчої спрямованості. Наповнення занять з фізичної культури, ранкової гімнастики та інших форм роботи різноманітними рухами в комплексі з традиційними та нетрадиційними оздоровчими технологіями збагатять дітей знаннями про особисте здоров’я, сформують у них уміння та навички оздоровлення та відновлення власного організму. У дошкільнят з’явиться потреба та бажання бути здоровими, не хворіти, вести здоровий спосіб життя, сформується емоційно-ціннісне ставлення до себе, свого організму.

 

Формування здорового способу життя у дошкільнят

Дошкільний вік є вирішальним у формуванні фундаменту фізичного і психічного здоров’я. Саме до семи років йде інтенсивний розвиток організму. У становлення функціональних систем організму закладаються основні риси особистості, формується характер. Важливо на цьому етапі сформувати у дітей знання та практичні навички здорового способу життя. Пріоритетним напрямком у дошкільному вихованні, сьогодні є підвищення рівня здоров,я дітей, формування навичок здорового способу життя, а також підвалини і потреби в регулярних заняттях. Слід відзначити відсутність у дітей фізичних якостей (посидючості, вміння напружуватися без шкоди здоров’ю, елемен-тарно коригувати свій емоційний стан, переключатися з однієї діяльності на іншу). Отже, виникає необхідність створення такої системи роботи, при якій відбувається інтеграція оздоровчої діяльності, в освітню, що зрештою сприяє збереженню та зміцненню фізичного і психічного здоров’я дитини.
Здоров’я - це не тільки відсутність хворобливого стану, оптимальної праце-здатності, емоційного тонусу, а й фундамент майбутнього благополуччя особистості. Тому головними завданнями щодо зміцнення здоров,я дітей в дитячому садку, є формування у них уявлень про здоров’я - однією з голов-них цінностей життя. Педагоги і батьки повинні навчити дитину правильному вибору в будь-якій ситуації. Тільки корисному для здоров’я та відмови від усього шкідливого. Прищепити дитині з малих років правильне ставлення до свого здоров,я та відповідальності за нього. Ці завдання повинні вирішуватися створенням цілісної системи щодо збереження фізичного, психічного і соціального благополуччя дитини. Особливу увагу слід при-діляти наступним компонентам ЗСЖ:
1. Рухова діяльність, прогулянки.
2. Раціональне харчування, дотримання правил гігієни.
Правильне харчування забезпечує нормальну статуру і розвиток організму. Наступний фактор здорового способу життя – загартовування. І дійсно вико-ристання природних сил природи призводить до того, що людина робиться загартованим, успішно протистоїть несприятливим факторам зовнішнього середовища.
Завдання роботи з формування здорового способу життя дошкільників.
Формувати уявлення про те, що бути здоровим добре, а хворіти погано. Про деякі ознаки здоров,я: виховувати навички здорової поведінки, рухатися, їсти побільше овочів і фруктів. Мити руки, не злитися, не хвилюватися, бути доброзичливим. Більше бувати на свіжому повітрі. Розвивати вміння розповідати про своє здоров,я, виробляти навички правильної постави.